Windykacja należności

Windykacja należności

Windykacje

W Kancelarii Adwokackiej Flis reprezentujemy Klientów kompleksowo, w trakcie pełnej procedury windykacyjnej, od postępowania przedsądowego, w którym bierzemy udział w mediacjach oraz negocjacjach, a także przygotowujemy wezwania do zapłaty, poprzez złożenie pozwu o zapłatę i reprezentację Klienta w trakcie postępowania sądowego, aż po złożenie wniosku o wszczęcie egzekucji sądowej przez komornika.

Po wszechstronnej analizie wszystkich okoliczności wskazujemy najdogodniejsze rozwiązanie, aby przy jak najmniejszych nakładach w pełni efektywnie i szybko odzyskać wszystkie należności pieniężne.

Skorzystanie z usług profesjonalnego adwokata nie tylko wymiernie zwiększa prawdopodobieństwo skutecznego wyegzekwowania należności, ale także zasadniczo przyspiesza cały proces windykacyjny. To pozwala klientowi oszczędzić cenny czas i zapobiec dodatkowemu stresowi.

Ponadto profesjonalna korespondencja adwokacka wywołuje u dłużników silny efekt psychologiczny, który bardzo często przekłada się na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy, na jej wczesnym etapie. W takich przypadkach dużo prościej również uzyskać należne odsetki oraz wszelkie koszty odzyskiwania należności.

Niekiedy zdarza się jednak, że nie można wyegzekwować całej należności z powodu nieposiadania przez dłużnika żadnego majątku. W takich sytuacjach pomagamy Klientom ustalić, czy dłużnik celowo nie wyzbył się własnych środków, udaremniając egzekucję. Jeśli przesłanka taka rzeczywiście zaistniała, możliwe staje się wówczas skorzystanie z instytucji tzw. „Skargi Pauliańskiej”. Polega ona na wystąpieniu z powództwem o uznanie za bezskuteczną czynności prawnej dokonanej przez dłużnika, co w dalszej konsekwencji usposabia do przeprowadzenia egzekucji ze składników majątku, których dłużnik uprzednio się wyzbył.

W opisanej powyżej sytuacji może nawet zaistnieć możliwość poniesienia przez dłużnika konsekwencji karnych – za celowe doprowadzenie do niewypłacalności.

Kancelaria Adwokacka Flis w zakresie szeroko pojętej windykacji pomaga także dłużnikom, wspierając ich w zakresie przeciwdziałania nieuczciwym praktykom niektórych firm windykacyjnych i pomagając uniknąć spłacania nienależnych, w tym przedawnionych długów. Zapewniamy także reprezentację w sprawach ogłaszania upadłości konsumenckiej.

Zakres usług Kancelarii Adwokackiej Flis odnoszących się do windykacji, obejmuje m.in.:

  • udział w mediacjach oraz negocjowaniu warunków przedsądowych i sądowych ugód
  • przygotowywanie przedsądowych wezwań do zapłaty
  • pomoc w zakresie skompletowania wymaganej dokumentacji
  • sporządzanie wniosków o zabezpieczenie majątku dłużnika
  • sporządzanie pozwów o zapłatę, w tym w postępowaniach nakazowych i upominawczych
  • kompleksową reprezentację w postępowaniach sądowych o zapłatę
  • pomoc w uzyskaniu klauzuli wykonalności na prawomocnych orzeczeniach sądu
  • sporządzanie wniosków o wszczęcie egzekucji sądowej przez komornika
  • pomoc w zakresie uniknięcia spłacania nienależnych, w tym przedawnionych długów
  • reprezentację w sprawach ogłaszania upadłości konsumenckiej

 

 

 

 

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.