Prawo spółek

Prawo spółek

Spółki prawa handlowego

Prawo spółek obejmuje wszelkie regulacje związane z tworzeniem, rejestracją, funkcjonowaniem oraz rozwiązywaniem tych podmiotów gospodarczych.

Niezależnie od typu spółki prawa handlowego istnieją konkretne, surowe wymagania w stosunku do przedsiębiorców, którzy muszą być świadomi szeregu obowiązków formalnoprawnych oraz podatkowych, związanych z podejmowaną działalnością.

Ilość oraz różnorodność tych przepisów sprawiają, że nie jest trudno o pomyłkę przy ich interpretacji, przez co mogą przytrafić się niedopatrzenia, wywołujące znamienne w skutkach konsekwencje.

Współpraca z adwokatem specjalizującym się w prawie spółek umożliwia lepsze zrozumienie prawniczych zawiłości oraz dostosowanie odpowiednich rozwiązań do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Gdy odchodzi potrzeba koncentrowania się na prawniczych zagadnieniach, znacznie łatwiej osiągnąć zamierzony cel biznesowy.

Kancelaria Adwokacka Flis zapewnia kompleksową pomoc prawną wszystkim typom spółek prawa handlowego, na każdym etapie ich funkcjonowania, niezależnie od formy prawnej, rozmiaru i przedmiotu działalności.

Od samego początku dokładnie analizujemy oczekiwania Klientów w kontekście zamierzonego celu gospodarczego, przy uwzględnieniu m.in. optymalizacji podatkowej, kosztów prowadzenia działalności i odpowiedzialności wspólników. To pozwala nam znaleźć optymalne rozwiązania oraz zasugerować wybór najlepszej dla Klienta formy prowadzenia działalności.

Pomagamy szybko i bezproblemowo przejść przez procesy rejestracji i świadczymy bieżącą pomoc prawną w dalszej działalności danej spółki. W razie potrzeby opracowujemy regulaminy, statuty i umowy, przygotowujemy uchwały i protokoły, a także dbamy, aby wszelkie czynności spółki i jej organów były podejmowane zgodnie z warunkami określonymi w korporacyjnych regulacjach. Asystujemy również przy przeprowadzaniu wszelkich zmian w spółkach.

W Kancelarii Adwokackiej Flis systematycznie śledzimy wszelkie nowelizacje dokonywane na gruncie prawa spółek, dzięki czemu jesteśmy świadomi kluczowych w kontekście naszych Klientów zmian, na które natychmiast zwracamy im uwagę, tłumacząc znaczenie poszczególnych norm i ich ewentualnego wpływu na działalność spółki. Tym samym przedsiębiorca jest informowany na czas o swoich uprawnieniach i obowiązkach, mogąc dostosować przedsiębiorstwo do zmieniających się warunków.

Na gruncie dokonywanych przez ustawodawcę zmian, każdorazowo przedstawiamy najlepsze prawnie rozwiązania, z punktu widzenia Klienta oraz celów prowadzonej przez niego działalności.

Pomagamy w rozstrzyganiu wewnętrznych konfliktów w spółce, powstających także na tle zakazu konkurencji.

W razie potrzeby zapewniamy również profesjonalną reprezentację we wszystkich postępowaniach sądowych np. o wyłączenie wspólnika, rozwiązanie spółki, czy stwierdzenie nieważności uchwały.
 

Zakres działalności Kancelarii Adwokackiej Flis w kontekście prawa spółek obejmuje m.in.:

 • pomoc w wyborze najoptymalniejszej formy prowadzenia działalności gospodarczej, przy uwzględnieniu specyfiki danej branży, zamierzonego celu gospodarczego, kosztów prowadzenia działalności, odpowiedzialności wspólników itp.
 • doradztwo przy wszelkich zmianach w ramach danej spółki
 • reprezentację przedsiębiorcy w ramach postępowania rejestrowego
 • przygotowywanie projektów regulaminów, statutów i innych dokumentów korporacyjnych
 • pomoc w uzyskaniu koniecznych zezwoleń, licencji, koncesji itp.
 • przygotowywanie i opiniowanie umów, a w razie potrzeby także udział w negocjacjach z nimi związanych
 • doradztwo w zakresie ważności podejmowanych w danej spółce uchwał
 • doradztwo w zakresie podziału, połączenia lub przekształcenia spółek
 • pomoc w zakresie rozwiązania i likwidacji spółki
 • reprezentację przedsiębiorcy w postępowaniach administracyjnych i sądowych
 • windykację należności
 • udzielanie porad prawnych związanych m.in.:  z bieżącymi inwestycjami, z zawieranymi kontraktami, ze zmianami regulacji mających wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa

 

 

 

 

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.