Umowy i prawo zobowiązań

Umowy i prawo zobowiązań

Umowy i zobowiązania

Prawo zobowiązań jest bardzo ważną dziedziną prawa cywilnego, określającą mechanizmy obrotu cywilnoprawnego pomiędzy jego poszczególnymi podmiotami. Chociaż kojarzy się przede wszystkim z umowami cywilnoprawnymi, obejmuje również m.in. kwestie dotyczące bezpodstawnego wzbogacenia czy czynów niedozwolonych.

Kancelaria Adwokacka Flis zapewnia rzetelną pomoc przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym przy wszelkich sprawach, dotyczących prawa zobowiązań.

Powyższe nie zmienia faktu, iż to właśnie z umowami wiąże się większość świadczonych przez nas usług w tym zakresie.

Zawieranie wszelkiego rodzaju umów, a zwłaszcza rozbudowanych kontraktów o wysokim poziomie skomplikowania, wywołuje szereg różnego rodzaju skutków dla Stron, często rozciągających się na wiele lat. Dlatego też z najwyższą pieczołowitością i skrupulatnością, wszechstronnie analizujemy umowy przedstawione przez Klientów, zwracając uwagę na wszelkie niekorzystne czy niejasne postanowienia.

Dbamy o odpowiednie ukształtowanie danego kontraktu zgodnie z literą prawa, tak aby możliwie zabezpieczyć interes Klienta. Ponadto, przewidując przyszłe zagrożenia dla jego realizacji, podpowiadamy w jaki sposób możliwie zapobiec ich powstaniu.

W Kancelarii Adwokackiej Flis sporządzamy projekty wszelkiego rodzaju umów cywilnoprawnych i handlowych, formułując postanowienia zgodne z przyjętą koncepcją i przedstawionymi przez Klienta zamierzeniami. Odpowiadamy za przygotowanie poszczególnych klauzul umownych w sposób możliwie minimalizujący wszelkie niekorzystne dla Klienta skutki danego kontraktu.

Świadczymy także doradztwo w zakresie umów już zawartych, pomagając interpretować poszczególne klauzule, tłumacząc niejasności, wskazując prawidłowe wykonanie poszczególnych postanowień, a w razie potrzeby przygotowując stosowne aneksy.

Reprezentujemy Klientów w postępowaniach mediacyjnych i sądowych, związanych ze sporami powstającymi na tle zawartej umowy.

Istotną instytucją w ramach prawa zobowiązań jest tzw. bezpodstawne wzbogacenie, które polega na tym, że dany podmiot uzyskuje korzyść, do której nie jest uprawniony, przy jednoczesnym pokrzywdzeniu innego podmiotu. Sprawy te często są bardzo problematyczne i uzasadniają skorzystanie z usług adwokata.

Zakres usług Kancelarii Adwokackiej Flis, dotyczących prawa zobowiązań obejmuje m.in.:

  • analizowanie i opiniowanie umów cywilnoprawnych i handlowych
  • przygotowywanie projektów wszelkiego rodzaju umów
  • udział w negocjacjach związanych z zawarciem danej umowy
  • reprezentację Klientów w postępowaniach sądowych, związanych z niewykonaniem bądź nienależytym wykonaniem umowy
  • reprezentację Klientów w sporach wynikających na tle bezpodstawnego wzbogacenia
  • reprezentację Klientów w sprawach dotyczących ich odpowiedzialności osobistej
  • udzielanie porad prawnych i sporządzanie opinii prawnych dotyczących zawartych umów

 

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.