Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

Sprawy administracyjne

Prawo administracyjne jest jedną z najbardziej rozbudowanych gałęzi prawa, obejmującą szereg ustaw, dotyczących rozmaitych spraw życia codziennego, zarówno w odniesieniu do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą.

Różnorodność oraz poziom skomplikowania poszczególnych procedur prawa administracyjnego może generować liczne problemy przy próbie samodzielnego zmierzenia się z konkretnymi zagadnieniami. Nieustanne nowelizacje oraz związane z nimi zmiany dodatkowo zadanie to utrudniają.

Stosunek prawny w sytuacji, w której mamy do czynienia z organem władzy publicznej (państwowej lub samorządowej), nierzadko wymaga precyzyjnej znajomości konkretnych przepisów prawa administracyjnego oraz skrupulatności przy ich analizie.

W tej relacji to nie jednostka stoi na uprzywilejowanej pozycji, tym bardziej, że same organy administracyjne potrafią zagubić się w gąszczu tych wszystkich procedur, co nierzadko skutkuje orzeczeniami oderwanymi od obowiązującego stanu prawnego.

W przypadku pojawienia się sytuacji spornych często niezbędne jest skorzystanie z usług zawodowego pełnomocnika, który będzie skutecznie reprezentował dany podmiot w postępowaniu administracyjnym, a w razie potrzeby także w postępowaniach przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Kancelaria Adwokacka Flis oferuje pomoc w bardzo szerokim zakresie spraw administracyjnych. Doradzamy już na etapie planowania prowadzenia postępowania administracyjnego, aby w pełni wykorzystać dostępne możliwości i uzyskać pożądany efekt (najczęściej w postaci odpowiedniej decyzji administracyjnej).
 

Zakres usług Kancelarii Adwokackiej Flis dotyczących prawa administracyjnego obejmuje m.in.:

  • przygotowywanie wszelkich wniosków, podań oraz innych pism kierowanych do organów administracji publicznej
  • pomoc w uzyskaniu niezbędnych licencji, koncesji i zezwoleń
  • reprezentację w postępowaniach administracyjnych przed organami administracji rządowej i samorządowej
  • reprezentację w postępowaniach administracyjnych przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym i Naczelnym Sądem Administracyjnym
  • pomoc w zakresie zaskarżania decyzji administracyjnych, postanowień administracyjnych oraz uchwał organów samorządu terytorialnego, poprzez sporządzanie odwołań, zażaleń, skarg i skarg kasacyjnych
  • sporządzanie wniosków o stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej oraz o wznowienie postępowania administracyjnego
  • sporządzanie opinii prawnych, informacji oraz analiz w tematyce prawa administracyjnego

 

 

 

 

 

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.