Dziedziczenie i sprawy spadkowe

Dziedziczenie i sprawy spadkowe

Dziedziczenie i spadki

Prawo spadkowe jest dziedziną dość skomplikowaną, a przy tym szczególnie istotną w praktyce, określającą kompetencje i obowiązki następców prawnych zmarłej osoby.

Mierzenie się z szeregiem formalności w obliczu straty osoby najbliższej jest wyjątkowo trudne, tym bardziej, że zwykle niezmiernie istotne pozostaje jak najszybsze rozstrzygnięcie kwestii spadkowych, chociażby poprzez zabezpieczenie majątku spadkowego, w celu uniknięcia potencjalnych problemów i komplikacji.

Odpowiednia, niezwłoczna reakcja pozwala zapobiec różnym, niekiedy bardzo znaczącym skutkom. Pomimo tego spadkobiercy często pozostają nieświadomi swoich uprawnień i obawiając się potencjalnej odpowiedzialności za długi spadkowe, celowo odwlekają podejmowanie wiążących decyzji, rezygnując z jakichkolwiek działań. To wszystko w połączeniu z bardzo zawiłymi niekiedy stanami faktycznymi sprawia, że skorzystanie z usług profesjonalnego adwokata staje się nieocenioną pomocą w sprawie.

Kancelaria Adwokacka Flis pomaga w tych trudnych chwilach, zajmując się kompleksowym uregulowaniem wszelkich kwestii spadkowych, niezależnie od podstawy dziedziczenia. Starannie wykładamy obowiązujące zasady sukcesji oraz wyjaśniamy wszelkie ewentualne wątpliwości w tym względzie. Rzetelnie i skrupulatnie analizujemy wszystkie postanowienia testamentu, o ile został sporządzony.

Pozostajemy w bieżącym kontakcie z Klientem w trakcie trwania całej procedury spadkowej, służąc radą i informując o postępach sprawy.

Właściwe zrozumienie specyfiki prawa spadkowego umożliwia Klientowi dokładne rozeznanie w swojej sytuacji prawnej i tym samym podejmowanie w pełni świadomych decyzji.

W razie konieczności Kancelaria Adwokacka Flis zapewnia reprezentację w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku. Dopiero uzyskanie stosownego orzeczenia Sądu lub aktu notarialnego umożliwia spadkobiercom podział majątku.

W ramach postępowania o dział spadku często dochodzi do sporów, dlatego zapewniamy kompleksowe usługi profesjonalnego adwokata także w tym względzie.

Dokładamy również wszelkich starań w sprawach ubiegania się najbliższych zmarłego o należny im zachowek, podejmując wszelkie dostępne działania prawne.

Kancelaria Adwokacka Flis udziela porad prawnych odnośnie uregulowania spraw majątkowych na wypadek śmierci, co ułatwia stworzenie ważnego testamentu, odzwierciedlającego rzeczywistą wolę Klienta, co w konsekwencji pomaga możliwie zapobiec potencjalnym sporom pomiędzy spadkobiercami.

Zakres usług Kancelarii Adwokackiej Flis dotyczących prawa spadkowego obejmuje m.in.:

 • sporządzanie umów, wniosków, pism procesowych w sprawach spadkowych
 • reprezentację Klienta w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku
 • reprezentację Klienta w postępowaniu dotyczącym działu spadku
 • udział w negocjacjach ze spadkobiercami w zakresie polubownego uregulowania spraw spadkowych
 • udzielanie porad prawnych i sporządzanie opinii prawnych z zakresu prawa spadkowego, w tym:
 • dotyczących pomocy w wyborze formy rozrządzenia majątkiem na wypadek śmierci
 • dotyczących pomocy w zakresie prawidłowego i ważnego sformułowania testamentu, odzwierciedlającego faktyczną wolę spadkodawcy
 • dotyczących skutecznego dochodzenia roszczeń zachowek lub obrony przed tymi roszczeniami
 • dotyczących zapisów, w tym zapisów windykacyjnych
 • dotyczących wydziedziczenia, umów o zrzeczenie się dziedziczenia, instytucji uznania za niegodnego dziedziczenia
 • dotyczących zarządu spadkiem, w tym konieczności ustanowienia kuratora spadku

 

 

 

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.