Konsultacje i porady prawne

Konsultacje i porady prawne

Kancelaria Adwokacka Flis udziela porad prawnych obejmujących większość istniejących dziedzin prawa, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień opisanych w zakładce „Zakres usług” niniejszej strony internetowej.

Kontakt Klienta z Kancelarią

Spotkania z Klientami odbywają się w Toruniu, w miejscu siedziby Kancelarii, przy ul. Św. Jakuba 11/1, po telefonicznym lub mailowym ustaleniu daty spotkania.

Zapraszamy do kontaktu także w przypadku niemożliwości osobistego stawiennictwa w Kancelarii. Postaramy się Państwu pomóc zdalnie, proponując odpowiednie dla okoliczności danej sprawy rozwiązania techniczne. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość uzyskania porady prawnej poza siedzibą Kancelarii, we wskazanym przez Klienta miejscu, w obrębie miasta Torunia i okolic.

Preferujemy osobisty kontakt z Klientem, który umożliwia bieżące wyjaśnianie pojawiających się wątpliwości, pozwala szerzej omówić dane zagadnienie oraz dokładnie rozważyć wszystkie dostępne w sprawie opcje. W odniesieniu do danej sytuacji, przedstawiamy swój obiektywny pogląd na sprawę i wskazujemy najlepsze możliwe metody dalszego działania, w odniesieniu do oczekiwanych przez Klienta rezultatów.

Merytoryczna przyjazna atmosfera

Naszym celem nieodmiennie pozostaje osiągnięcie jak największej efektywności świadczonych porad oraz przekazanie maksimum wiedzy w prosty, przystępny i skondensowany sposób.

Wielokrotnie spotykaliśmy się z wyznaniami Klientów, którzy wychodzili z różnego rodzaju kancelarii prawnych oszołomieni, niespokojni i niepewni. Dlatego w Kancelarii Adwokackiej Flis stosujemy empatyczne i taktowne podejście do każdej sprawy, zapewniając swobodną atmosferę komfortu i bezpieczeństwa oraz dokładając wszelkich starań, aby mieć pewność, że Klient jest w pełni świadomy informacji otrzymanych w ramach porady.

Jeśli zaś okaże się, że nie chcą Państwo samodzielnie zajmować się sprawą, pomożemy przygotować konkretne pismo procesowe, bądź zajmiemy się jej kompleksowym prowadzeniem, reprezentując Państwa w konkretnym postępowaniu oraz czuwając nad jego właściwym przebiegiem.

Wizyta w kancelarii prawnej często wiąże się z dużym stresem, który może powodować pominięcie istotnych szczegółów. Faktem pozostaje, że konieczność zwierzenia się obcej osobie wywołuje co najmniej uczucie delikatnego niepokoju, ponadto najczęściej potrzeba kontaktu z prawnikiem wiąże się z nieprzyjemnymi i trudnymi chwilami w życiu Klientów, co dodatkowo może potęgować wspomniane niebezpieczeństwo.

Przygotowanie do spotkania w Kancelarii

Mając powyższe na uwadze zalecamy Klientom przygotowanie wszelkich najistotniejszych okoliczności, jeszcze przed próbą telefonicznego umówienia spotkania z Kancelarią Adwokacką Flis, aby móc wstępnie zreferować adwokatowi problem. To pozwoli mu odpowiednio oszacować czas potrzebny na daną poradę oraz zaproponować dogodny termin wizyty.

Na samo spotkanie warto przynieść wszelkie dokumenty dotyczące danej sprawy, zwłaszcza te otrzymane od drugiej strony, inicjujące postępowanie (pozew, wniosek, akt oskarżenia itp.).

Sugerowane jest także przypomnienie sobie czasu w jakim następowały poszczególne zdarzenia, zanotowanie kluczowych dat itp.

Niekiedy pomaga sporządzenie krótkich notatek, w których zawarte zostaną wszystkie najistotniejsze kwestie, dzięki czemu żadna ważna okoliczność nie zostanie pominięta.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.