Terminowość

Terminowość

Ekonomia działania

Cyril Northcote Parkinson napisał: „Im więcej mamy czasu na wykonanie jakiejś pracy, tym więcej czasu ona nam zabiera.”

Ta niepokojąco prawdziwa maksyma jest szczególnie zauważalna w przypadku zawodu prawniczego. Prawo jest bowiem dziedziną, w której terminowość jest nadzwyczaj istotnym atrybutem, a większość czynności procesowych oznaczonych jest różnego rodzaju terminami.

Powinno być przy tym oczywiste, że dochowanie terminu samo w sobie nie przesądza o sukcesie.

Mimo tego, w Kancelarii Adwokackiej Flis, niejednokrotnie byliśmy świadkami zgubnego wpływu odkładania czynności na później, często na ostatnią chwilę, przez prawników różnorakiej maści.

Owocowało to powstaniem lakonicznych pism procesowych, nieprecyzyjnych, zawierających luki i niedopowiedzenia, z oczywistą szkodą dla Klienta.

W prawniczej materii, w której należy ważyć każde słowo a najmniejszy argument może przechylić szalę ostatecznego werdyktu, powinno to być nie do pomyślenia.

Dlatego w Kancelarii Adwokackiej Flis działamy dynamicznie, na przekór powyższej zależności, przystępując do działania w pierwszym możliwym terminie, nie zwlekając i nie odkładając żadnych czynności na ostatni moment.

W ten sposób zachowujemy perspektywę świeżego spojrzenia oraz wszechstronnej analizy rozpatrywanego zagadnienia, w pełni wykorzystując cenny czas przed upływem danego terminu.

To zaś przekłada się na możliwość powtórnej weryfikacji i wzbogacenia głoszonych przez nas tez, a także doszlifowania oraz rozbudowania zastosowanej argumentacji.
 

Precyzyjnie pod presją czasu

Adwokat musi umieć działać pod presją czasu, lecz nie powinien świadomie tej presji generować, aby nawet potencjalnie nie obniżać skuteczności świadczonej Klientowi pomocy.

Dużej precyzji i doskonałego rozumienia prawa wymaga odpowiednie wyważenie, aby szybkość podejmowanych decyzji nie wpłynęła na ich pochopność.

W Kancelarii Adwokackiej Flis nie pozwalamy sobie na najmniejszą dekoncentrację, unikając niedokładności i uproszczeń. Reagujemy aktywnie na każdym etapie sprawy, angażując potrzebne w konkretnej sytuacji środki i narzędzia prawne.

W zakresie terminowości nie bez znaczenia pozostaje sprawny przepływ informacji na linii Adwokat – Klient. W Kancelarii Adwokackiej Flis dbamy o aktualne i natychmiastowe informowanie Klienta o najmniejszych zmianach w jego postępowaniu, dzięki czemu pozostaje on na bieżąco, mając wymierny wpływ na kierunek sprawy.

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.