Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

Sprawy rodzinne

Prawo rodzinne jest dziedziną wymagającą od adwokata najwyższego poziomu subtelności, empatii i wyczucia.

Klienci stojący przed wyzwaniem poradzenia sobie z rozwodem oraz innymi spornymi kwestiami pojawiającymi się na tle życia rodzinnego, muszą mierzyć się nie tylko z wielkim stresem i silnymi emocjami, ale także mają przed sobą perspektywę zderzenia się z formalizmem poszczególnych postępowań sądowych. Pomoc profesjonalnego adwokata jest w tych przypadkach nie do przecenienia.

Kancelaria Adwokacka Flis wychodzi naprzeciw powyższym problemom, zapewniając obiektywne spojrzenie z właściwej perspektywy, racjonalną analizę sytuacji oraz kompleksowe poprowadzenie sprawy z pragmatycznym dystansem, przy jednoczesnym maksymalnym zaangażowaniu. Zwracamy uwagę na szczegóły i okoliczności, z których znaczenia Klient często nie zdaje sobie sprawy.

To wszystko sprawia, że proponujemy i stosujemy optymalne prawnie rozwiązania, przejmując na siebie wszystkie formalne zagadnienia, oszczędzając Klientowi dodatkowych rozterek i niepokojów oraz pozwalając mu koncentrować się na kwestiach najważniejszych.

Poza wsparciem typowo merytorycznym, Kancelaria Adwokacka Flis dba o zagwarantowanie maksymalnego możliwego komfortu, pomagając osiągnąć tak konieczny w zastanych realiach spokój. W tym celu budujemy wzajemne zaufanie, stosując indywidualne, empatyczne podejście do każdego Klienta, zachowując pełną dyskrecję, pozostając w stałym kontakcie, na bieżąco tłumacząc i informując o wszelkich działaniach w sprawie.

Jesteśmy w pełni świadomi faktu, że rezultat postępowania w sprawach rodzinnych, zwłaszcza rozwodowych, oddziałuje na wszystkie sfery życia Klienta i jego dzieci. Dlatego prowadzimy postępowanie w sposób jak najlepiej zabezpieczający ich potrzeby, dbając o to, aby wszelkie newralgiczne spory o charakterze niemajątkowym i majątkowym, już na wstępie zostały wnikliwie rozpatrzone i rozstrzygnięte.

Dążymy do szybkiego i precyzyjnego uregulowania kwestii alimentacyjnych, majątkowych, władzy rodzicielskiej i kontaktu z dziećmi.

Stawiamy interes dzieci na pierwszym miejscu, tak aby problemy rodziców w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na ich dobro, proponując najlepsze rozwiązania w tym zakresie. Taka polityka w zasadzie zawsze koresponduje z życzeniami samych Klientów.

W zakresie roszczeń alimentacyjnych bierzemy pod uwagę i analizujemy wszystkie podstawy ich zasądzenia, aby możliwie szybko zapewnić konieczne zabezpieczenie wszelkich usprawiedliwionych potrzeb Klienta i jego dzieci.

Zakres usług Kancelarii Adwokackiej Flis, dotyczących prawa rodzinnego obejmuje m.in.:

  • sporządzanie pozwów, wniosków i innych pism procesowych w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych, dotyczących władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi
  • reprezentację Klientów w sprawach o rozwód lub separację, z orzekaniem lub bez orzekania o winie stron
  • reprezentację Klientów w sprawach dotyczących ustalenia, zmiany lub uchylenia alimentów
  • reprezentację Klientów w sprawach dotyczących ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej, a także z zakresu kontaktów z dziećmi
  • reprezentację Klientów w sprawach dotyczących rozstrzygnięcia o istotnych sprawach dziecka, takich jak np. wydanie paszportu
  • reprezentację Klientów w sprawach dotyczących zaprzeczenia lub ustalenia ojcostwa
  • reprezentację Klientów w sprawach dotyczących unieważnienia lub stwierdzenia nieistnienia małżeństwa
  • udział w mediacjach rodzinnych i negocjacjach przedsądowych pomiędzy małżonkami lub rodzicami, w celu pomocy w zakresie polubownego rozwiązania sporu
  • udzielanie porad prawnych i sporządzanie opinii prawnych z zakresu prawa rodzinnego

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.