Cennik

Cennik

Kancelaria Adwokacka Flis stawia na pełną transparentność w zakresie wynagrodzenia za świadczone usługi.

Każda sprawa rozpatrywana jest w pełni indywidualnie, dlatego ostateczna wysokość wynagrodzenia będzie uzależniona od wielu czynników, takich jak: charakter zagadnienia prawnego, poziom jego złożoności, wymagany nakład pracy, ilość dokumentacji.

W przypadku spraw cywilnych pewnym punktem odniesienia może być Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 roku w sprawie opłat za czynności adwokackie.

W Kancelarii Adwokackiej Flis jednoznacznie określamy wysokość wynagrodzenia przed rozpoczęciem współpracy, bez ukrytych kosztów czy dodatkowych opłat, aby Klient od samego początku miał pełną świadomość w tym zakresie. Dzięki temu pozostawiamy mu czas konieczny do namysłu oraz właściwego rozplanowania poszczególnych wydatków.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszczamy również możliwość rozłożenia płatności w czasie.
 

Rozliczenia

Podstawowe systemy rozliczeń w Kancelarii Adwokackiej Flis to:
 

System wynagrodzenia kwotowego:

oparty na indywidualnie ustalanych z Klientem stawkach, stanowiących wynagrodzenie za dokonanie określonej czynności: sporządzenie opinii prawnej, przygotowanie pisma procesowego, itp., lub za kompleksowe prowadzenie postępowania.

System wynagrodzenia godzinowego:

stosowany w sytuacjach, w których nie jest możliwe określenie wymiaru czasu i zakresu pracy, a wysokość wynagrodzenia uzależniona zostaje od ilości rzeczywiście poświęconego czasu na realizację danego zlecenia. W takim przypadku zapłata każdorazowo następuje na podstawie szczegółowego wykazu czasu przeznaczonego na dokonanie poszczególnych czynności, wg stawki godzinowej ustalonej indywidualnie z Klientem.

System wynagrodzenia ryczałtowego:

stosowany przy obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w przypadku której stała miesięczna stawka ustalana jest w oparciu o zakres rzeczywistych, permanentnych potrzeb danego przedsiębiorcy, przy uwzględnieniu orientacyjnego czasu pracy kancelarii.

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej adwokat-flis.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.